Clicky

zondag 23 februari 2025 - 21:45 uur
Truckdrivers4you
HomeTRANSPORTNIEUWSScheepvaartZes mensen onwel in Rotterdamse haven na aanvaring sleepboot en schip

Zes mensen onwel in Rotterdamse haven na aanvaring sleepboot en schip

ROTTERDAM – In de Rotterdamse haven is in de nacht van zaterdag op zondag een sleepboot gebotst tegen een zeeschip. Bij het plaatsen van pompen daarna, om de sleepboot drijvend te houden, raakten zes mensen onwel doordat daar CO2 bij vrijkwam.

Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio wordt onderzocht hoe die aanvaring kon gebeuren.

De aanvaring gebeurde rond 02.00 uur. Omdat de sleepboot dreigde te zinken, duwden andere schepen de boot tegen de wal om stabiel te blijven. Daarbij is flink gas gegeven en die gassen drongen in de sleepboot waar mensen al meteen bezig waren pompen te plaatsen. Vier van de zes moesten voor behandeling naar het ziekenhuis.

De oorzaak van de aanvaring wordt onderzocht. De Onderzoeksraad voor Veiligheid laat weten drie onderzoekers naar de plek te sturen voor een verkennend onderzoek. Die verzamelen informatie, doen een eerste technisch onderzoek en overleggen met de andere betrokken partijen. Op basis van die eerste bevindingen kan de Onderzoeksraad besluiten daadwerkelijk een formeel onderzoek te gaan doen.

MEER NIEUWS
×