Clicky

woensdag 2 april 2025 - 20:44 uur

HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsFaber staat nog steeds achter besluit niet te tekenen voor lintje

Faber staat nog steeds achter besluit niet te tekenen voor lintje

DEN HAAG – Asielminister Marjolein Faber staat nog steeds achter haar besluit om niet te tekenen voor lintjes die vijf vrijwilligers in de vluchtelingensector zouden krijgen. “Ik ben als minister geen stempelmachine, als ik er niet voor wil tekenen, dan ga ik niet tekenen.” Faber erkent dat ze er een signaal mee heeft willen afgeven. “De aanhoudende asielstroom moet worden gekeerd.”

Zij legt zich erbij neer dat premier Dick Schoof en minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) wel gaan tekenen. “Daar ga ik niet voor liggen.” Volgens Faber (PVV) is hiermee de eenheid van kabinetsbeleid niet gebroken.

Daar denken partijen in de Kamer anders over. Mirjam Bikker (ChristenUnie) wil een brief van Schoof en Faber, waarin zij uitleggen hoe er nu nog sprake is van eenheid van kabinetsbeleid. Voor Henri Bontenbal (CDA) is “de vertrouwensvraag” aan de orde, aangezien Faber geen excuses wil maken. Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) vindt de eenheid van het kabinet “failliet”, en vindt niet dat Schoof dit mag accepteren. Klaver wil hier dinsdagavond nog een debat over.

Ruzie maken

Faber gaf geen antwoord op vragen, maar las steeds hetzelfde antwoord op. “Ik wil dit nog honderd keer beantwoorden, geen enkel probleem”, aldus Faber. Ook op vragen van Joost Eerdmans (JA21) en Marieke Wijen-Nass (BBB) die algemener waren, gaf ze hetzelfde antwoord over dat de asielinstroom naar beneden moet. “Dit is een complete riedel van niks. Dit is helemaal geen antwoord”, aldus Eerdmans. Hij noemde de antwoorden van Faber “onzin”.

Diederik Boomsma (NSC) vroeg Faber of het weigeren van tekenen voor lintjes voor vrijwilligers helpt om de asielinstroom te beperken, wat voor Faber de reden was niet te tekenen. Ook daarop gaf de minister hetzelfde antwoord.

D66-Kamerlid Rob Jetten noemde Faber daarop een antwoordmachine. Hij zei dat Faber alleen maar bezig is met ruzie maken. “U bent een schande voor het ambt van bewindspersoon.” Jetten wil dat Schoof uitleg geeft over het “walgelijke gedrag” van Faber.

ViaANP
MEER NIEUWS
×