AMSTERDAM – De vijf slachtoffers van het steekincident van donderdagmiddag in Amsterdam lijken willekeurig gekozen te zijn, zegt de politie.
Het gaat om een 67-jarige vrouw en een 69-jarige man met de Amerikaanse nationaliteit, een 26-jarige man met de Poolse nationaliteit, een 73-jarige vrouw uit België en een 19-jarige vrouw uit Amsterdam.
De slachtoffers werden kort na de melding van het incident rond 15.30 uur op verschillende locaties in en rond de Sint Nicolaasstraat in het centrum van Amsterdam aangetroffen. “Het onderzoek van de politie is in volle gang en heeft op dit moment alle voorrang. We hopen snel meer duidelijkheid te krijgen over de achtergronden van deze afschuwelijke steekpartij”, zegt burgemeester Femke Halsema namens de driehoek. “Ons hart gaat uit naar de slachtoffers, hun familie en geliefden.”
De verdachte die niet lang na de steekpartij in de Gravenstraat werd aangehouden, is een man. Hij raakte gewond aan zijn been en is naar het ziekenhuis gebracht. Zijn identiteit wordt nog onderzocht. De politie laat weten dat er rond het tijdstip van de melding van het incident ook signalen binnenkwamen van een straatroof, maar dat de precieze aanleiding en het motief van de verdachte nog onderwerp van onderzoek zijn.