Clicky

woensdag 19 maart 2025 - 21:19 uur
Truckdrivers4you
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsMinisterie Gaza: VN-medewerker omgekomen door Israëlische luchtaanval

Ministerie Gaza: VN-medewerker omgekomen door Israëlische luchtaanval

GAZA-STAD – Zeker een van de buitenlandse VN-medewerkers die gewond raakten door een Israëlische luchtaanval in de Gazastrook is overleden. Dat meldt het Gezondheidsministerie in het gebied volgens persbureau AFP.

In een verklaring wordt gesproken over “een dode en vijf zwaargewonden onder buitenlands personeel van VN-instellingen”. Volgens het ministerie is hun hoofdkwartier gebombardeerd. De VN heeft dat niet bevestigd.

De slachtoffers zijn volgens de Palestijnse autoriteiten overgebracht naar een ziekenhuis. Ook over de nationaliteit van de VN-medewerkers is nog niets bekendgemaakt.

Gewonden in VN-voertuigen

Op videobeelden is volgens AFP te zien dat VN-voertuigen en ambulances de gewonden vervoeren. Twee van die personen dragen kogelwerende vesten en zeker één persoon ook een shirt van UNMAS, dat zich bezighoudt met ontmijning.

De Israëlische krijgsmacht ontkent op X dat het een VN-compound in Deir al-Balah heeft aangevallen. “Het Israëlische leger roept mediakanalen op voorzichtig om te gaan met onbevestigde berichten.”

Honderden gedood

Israël hervatte deze week grootschalige aanvallen op de Gazastrook. De Palestijnse autoriteiten in dat gebied hebben sindsdien melding gemaakt van honderden doden.

MEER NIEUWS
×