Clicky

zondag 27 april 2025 - 08:35 uur

HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsDefensieminister Belgiƫ naar Audi-fabriek voor militaire plannen

Defensieminister Belgiƫ naar Audi-fabriek voor militaire plannen

VORST – De Belgische minister van Defensie Theo Francken bezoekt volgende week met enkele defensiebedrijven de voormalige fabriek van Audi in Vorst, nabij Brussel. Dat heeft hij vrijdag aangekondigd in het Belgische radioprogramma De Ochtend. Francken heeft plannen om de locatie om te bouwen tot wapenfabriek.

“Ik geloof heel sterk in dat verhaal”, zei de defensieminister. Hij voegde toe dat dit wel afhangt van de betrokken defensiebedrijven, evenals eventuele steun van de overheid.

Omwonenden vreesden eerder dat er munitie zou worden geproduceerd, maar die zorgen nam Francken weg: als de fabriek in gebruik wordt genomen, zal hier andere technologie worden gemaakt.

In het radioprogramma Sven op 1 vertelde de minister vrijdag over zijn plan om van de voormalige Audi-fabriek een “grote industriĆ«le militaire hub qua innovatie en qua productie” te maken. Volgens hem heeft de locatie “enorm veel potentieel”.

MEER NIEUWS
×