Clicky

vrijdag 21 februari 2025 - 18:14 uur
Truckdrivers4you
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsWerkgever vast voor handel en smokkel mensen uit India

Werkgever vast voor handel en smokkel mensen uit India

ZOETERMEER – De eigenaar van een metaalbedrijf in Zoetermeer is dinsdag aangehouden omdat hij verdacht wordt van onder andere mensenhandel en mensensmokkel van zes werknemers uit India, meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie. De kennismigranten zijn vermoedelijk onder valse voorwaarden naar Nederland gehaald. Afspraken over loon en werkuren werden niet nagekomen, denkt de inspectie.

De werkgever regelde, mogelijk samen met zijn boekhouder, de vliegtickets voor de werknemers. Daarna sliepen ze op matrassen op de grond van een bedrijfspand waar ze ook werkten. Later overnachtten ze op verschillende woonlocaties van en bepaald door de werkgever. De werknemers werkten dagelijks twaalf uur met één of geen vrije dag per week. Hun loon werd gestort op rekeningen waar ze zelf niet bij konden. De verdachte had wel toegang tot het geld en had de bankpasjes in zijn bezit. Hij deed privéaankopen van het geld van de werknemers.

De werkgever kwam in beeld door een reguliere controle van de Arbeidsinspectie in 2023. Na een gesprek met twee werknemers ontstond het vermoeden van arbeidsuitbuiting, een vorm van mensenhandel. Het onderzoek kwam bij het Openbaar Ministerie terecht en inmiddels hebben zes oud-werknemers aangifte gedaan.

LEES OOK
Marechaussee neemt oplegger met tientallen zwemvesten in beslag en houdt chauffeur aan

Naast de aanhouding zijn ook huizen en bedrijfspanden van de werkgever doorzocht in onder andere Bleiswijk, Den Burg en Veendam. Op vijf van zijn woningen is beslag gelegd.

De delicten zijn volgens de inspectie misdrijven tegen de persoonlijke vrijheid, die bovendien inbreuk maken op de fundamentele mensenrechten. Alleen al voor mensenhandel staat een maximumstraf van twaalf jaar.

ViaANP
MEER NIEUWS
×