Clicky

vrijdag 21 februari 2025 - 06:50 uur
Truckdrivers4you
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsNAM mag olie blijven winnen uit olieveld onder Rotterdam

NAM mag olie blijven winnen uit olieveld onder Rotterdam

ROTTERDAM – De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag tot 2035 olie blijven winnen uit het olieveld dat onder Rotterdam ligt. Volgens de Raad van State mocht het kabinet in 2022 toestemming geven voor het zogeheten winningsplan van de NAM, waarin het bedrijf vroeg om verlenging van de oliewinning.

Onder meer het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam, enkele inwoners en een scheepswerf vochten het besluit van het kabinet aan. Zij vinden onder meer dat er te weinig rekening wordt gehouden met de gevolgen van bodemdaling door de oliewinning. Ook zeggen ze dat het winnen van olie niet strookt met de landelijke klimaatambities.

Volgens de Raad van State is voldoende duidelijk dat de verwachte bodemdaling gering is en dat deze geleidelijk en gelijkmatig plaatsvindt, en naar verwachting niet leidt tot schade aan panden. Bovendien wijst de Raad van State erop dat fossiele brandstoffen nu nog een “essentiële rol in de Nederlandse energievoorziening” spelen.

LEES OOK
Geldboete voor dodelijk arbeidsongeval met hoogwerker in Rotterdam

De NAM wint sinds 1984 aardolie uit het olieveld. Het bedrijf wilde tot 2050 boren naar olie, het kabinet besloot toestemming te geven tot en met 2035.

ViaANP
MEER NIEUWS
×