ROTTERDAM – Na jarenlang marktleider te zijn in het lease en verhuur van trailers, breidt TIP Group haar activiteiten verder uit met TIP Truck Lease. Met 55 jaar ervaring in de transportsector zet TIP Benelux een belangrijke stap door zich het komende jaar volop te richten op de introductie en groei van trucklease, een reactie op de groeiende vraag uit de markt voor geïntegreerde truck-trailer combinaties.
Sterke positie als onafhankelijke, merk neutrale truck leaseaanbieder
Door de toenemende belangstelling voor one-stop-shop oplossingen voor zowel trucks als trailers, ziet TIP zichzelf als een sterke, bankonafhankelijke en merkneutrale speler in de markt. Met een diepgaande kennis van truckmobiliteit en de bijbehorende kostenstructuren biedt TIP advies op maat voor bedrijven die hun wagenpark willen optimaliseren.
“Met de introductie van TIP Truck Lease breiden we onze expertise uit naar de trucksector, zodat we bedrijven niet alleen kunnen voorzien van trailers, maar ook van de juiste trucks voor hun operationele behoeften,” zegt Paul Douma, Business Developer Trucks bij TIP Group. “Door de focus op duurzaamheid en flexibele oplossingen, kunnen we onze klanten volledig ontzorgen en helpen hun transportactiviteiten efficiënt en toekomstbestendig te maken.”
Marktleider in Europa
De afgelopen jaren nam de vraag naar trucks ruim toe in de branche. Er bleek al snel belangstelling te zijn voor de unieke combinatie van een one-stop-shop aanbieder voor truck en trailer combinaties. De uitbreiding naar trucklease is daarom een logische stap voor TIP om de bredere mobiliteitsbehoeften van haar klanten te vervullen en bedrijven te voorzien van flexibele leaseoplossingen die zowel op korte als lange termijn voordelen bieden.
Paul Douma vertelt: “TIP heeft in Europa een vloot van ongeveer 85.000 trailers en 8.000 trucks. Dankzij deze grote vloot, is er altijd materieel beschikbaar. We zijn in de Benelux vorig jaar gestart met een aantal trucks op voorraad. Al snel bleek dat hier veel vraag naar was en konden we vanuit onze Duitse collega’s extra trucks inzetten. Onze vloot bestaat ondertussen uit diverse truckmerken zoals DAF, MAN en Volvo en gaat de komende tijd verder groeien. Is een klant op zoek naar iets anders, dan denken wij graag mee, we zijn namelijk merkneutraal en kunnen ieder merk aanbieden.”
Flexibele leaseoplossingen voor trucks en duurzame mobiliteit
TIP Truck Lease biedt een breed scala aan flexibele leasepakketten voor trucks, variërend van korte termijn lease tot lange termijncontracten. Dankzij de jarenlange ervaring en uitgebreide kennis van truckexploitatie, kan TIP klanten ondersteunen bij het kiezen van de juiste truck voor de juiste behoeften, wat bijdraagt aan een optimale Total Cost of Ownership (TCO) en een hogere uptime van voertuigen.
Naast flexibele leaseopties biedt TIP Truck Lease volledige ontzorging. Niet alleen op het gebied van onder andere onderhoud, reparaties en verzekeringen, maar ook van fleetmanagement. Dit omvat digitalisering, adviesdiensten en de kennis en expertise van trucks. TIP helpt bedrijven met het beheer en de optimalisatie van hun truckvloot, zodat zij zich kunnen concentreren op hun core business.
E-trucks
In reactie op de energietransitie biedt TIP bovendien flexibele leaseoplossingen voor
Zero Emission Trucks, waarmee bedrijven hun vloot kunnen elektrificeren en tegelijkertijd voldoen aan de steeds strengere milieuwetgeving.
In een eerder artikel legde Paul Douma uit: “Door flexibele leasecontracten aan te bieden, kunnen we vervoerders de mogelijkheid bieden om de nieuwste elektrische trucks full service te testen en op pilot basis in te zetten zonder grote investeringen vooraf. Dit geeft ze de mogelijkheid om te ontdekken of de oplossing in hun logistieke model past en om de technologie te leren kennen. Daarnaast bieden we ook de gelegenheid om moderne dieseltrucks te leasen met de optie om deze, wanneer de wet- en regelgeving dit vereist, om te ruilen voor een e-truck. Dit geeft vervoerders de flexibiliteit om geleidelijk over te stappen en de mogelijkheid om te investeren op een voor hun passend moment.”