Clicky

maandag 3 februari 2025 - 13:47 uur
Truckdrivers4you
HomeMEER NIEUWSVerder in het nieuwsBoeren en autosector in Mexico roepen op tot dialoog met VS

Boeren en autosector in Mexico roepen op tot dialoog met VS

MEXICO-STAD – Boeren en producenten van auto-onderdelen in Mexico hebben opgeroepen tot dialoog met de Verenigde Staten om een handelsoorlog te voorkomen. Dit gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump besloot een importheffing van 25 procent in te voeren op producten uit Mexico en Canada.

De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zei dat ze wacht op een reactie van Trump op een voorstel om te praten over migratie en drugshandel. Die zaken spelen volgens Trump een rol in zijn beslissing om de tarieven op te leggen. Sheinbaum kondigde aan maandag meer bekend te maken over wat haar regering gaat doen naar aanleiding van Trumps maatregel.

De agrarische sector en de auto-industrie zijn naar verwachting de sectoren die het hardst worden getroffen. Vertegenwoordigers van deze sectoren vrezen dat de tarieven Noord-Amerika’s concurrentiepositie zullen ondermijnen. Volgens de Nationale Industrie voor Auto-onderdelen (INA) in Mexico werken er in de drie landen ongeveer elf miljoen mensen in de sector. De kosten van een gemiddelde auto kunnen volgens de INA ongeveer 3000 dollar (een kleine 2930 euro) hoger worden.

LEES OOK
Steeds meer vrachtschepen wachten voor havens VS door staking

Export naar VS

De Nationale Landbouwraad (CNA) zei dat de helft van alle avocado’s, tomaten, chilipepers en bessen die in de Verenigde Staten worden geconsumeerd uit Mexico komt. Het land exporteert ook rundvlees en varkensvlees naar de VS ter waarde van 1,5 miljard dollar (ruim 1,46 miljard euro). De CNA riep op tot “eenheid en dialoog”.

Zowel Canada als Mexico hebben aangekondigd als vergeldingsmaatregel ook importbelasting op Amerikaanse goederen te gaan heffen.

MEER NIEUWS
×