HomeWegvervoerNieuw MaterieelZeven nieuwe Volvo-vrachtwagens voor Transport A.J. Huijgen: twee ton extra laadvermogen met...

Zeven nieuwe Volvo-vrachtwagens voor Transport A.J. Huijgen: twee ton extra laadvermogen met TAG-XL

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG – Transport A.J. Huijgen & ZN uit Bunschoten-Spakenburg heeft zeven nieuwe Volvo-vrachtwagens in gebruik genomen. Met de levering groeit het aantal Volvo-trucks binnen het wagenpark van zes naar dertien. Vier vrachtwagens zijn bedoeld voor uitbreiding van de vloot, terwijl drie voertuigen bestaande vrachtwagens vervangen. De nieuwe trucks zijn geleverd door Harbers Trucks Barneveld.

De zeven vrachtwagens worden ingezet voor uiteenlopende werkzaamheden in Nederland en BelgiÃĢ, waaronder grondstoffentransport, afvaltransport en containervervoer.

De levering bestaat uit drie Volvo FH Aero 500 6×2-containerauto’s met haakarmsysteem, een Volvo FM 460 6×2-portaalwagen, een Volvo FM 500 8×4 TAG-XL met haakarmsysteem, een Volvo FH 500 8×4 TAG-XL met knijper en haakarm en een Volvo FH Aero 500 6×2-trekker.

Wagenpark gegroeid naar 32 vrachtwagens

Transport A.J. Huijgen & ZN is de afgelopen jaren flink gegroeid. Het familiebedrijf houdt zich bezig met grondstoffentransport, containerverhuur, recycling, grondwerk en de handel in zand, grind en andere bouwstoffen.

“Veertien jaar geleden ben ik bij mijn vader in het bedrijf gekomen en toen hadden we vijf eigen trucks”, vertelt directeur Karel Huijgen. “Inmiddels bestaat ons wagenpark uit 32 eigen trucks en daarnaast werken we dagelijks samen met een groot aantal vaste charters.”

A.J. Huijgen

De drie nieuwe Volvo FH Aero-containerauto’s worden onder meer ingezet voor het vervoer van afval en oud ijzer. De Volvo FM-portaalwagen wordt gebruikt voor het plaatsen en ophalen van containers bij bedrijven en particulieren.

Volgens Huijgen kiest het bedrijf opnieuw voor Volvo vanwege de betrouwbaarheid, het brandstofverbruik en de ondersteuning door Harbers Trucks.

“Volvo heeft zich bij ons de afgelopen jaren bewezen als een betrouwbare truck met weinig stilstand. Onze trucks zijn geen showroommodellen; ze moeten iedere dag geld verdienen. Dan wil je een voertuig waarop je kunt vertrouwen.”

A.J. Huijgen

Eerste vier Volvo FH Aero’s

Met de nieuwe levering neemt Transport A.J. Huijgen & ZN voor het eerst Volvo FH Aero-vrachtwagens in gebruik. Het gaat om vier voertuigen.

Volgens het bedrijf combineert de FH Aero een gunstig brandstofverbruik met een goede VECTO-score.

De drie Volvo FH Aero-containerauto’s vallen in VECTO-klasse 3, de gunstigste klasse voor dieselvrachtwagens binnen de vrachtwagenheffing.

“Het exacte verschil hangt af van de inzet, maar we zien in de praktijk zeker dat de Volvo Aero’s zuiniger zijn”, aldus Huijgen.

Twee ton extra laadvermogen

Twee van de nieuwe vrachtwagens zijn uitgerust met een TAG-XL-asconfiguratie. Het gaat om de Volvo FM 500 8×4 met haakarmsysteem en de Volvo FH 500 8×4 met knijper en haakarm.

Bij deze uitvoering is de achterste as in een widespread-configuratie geplaatst. Volgens het transportbedrijf levert dit twee ton extra laadvermogen op.

A.J. Huijgen

Daarnaast zorgt de configuratie voor een kleinere draaicirkel, waardoor de vrachtwagens beter manoeuvreerbaar zijn in stedelijke gebieden.

“Dat was een advies van Harbers Trucks waar we direct de voordelen van inzagen”, vertelt Huijgen. “We kunnen meer meenemen, waardoor we efficiÃĢnter werken.”

Volgens hem is de grotere wendbaarheid vooral een voordeel in steden als Utrecht, Amsterdam en Amersfoort, waar het bedrijf regelmatig actief is.

Extra veiligheidssystemen voor chauffeurs

Meerdere nieuwe vrachtwagens zijn voorzien van het NCAP-veiligheidspakket van Volvo Trucks.

Dit pakket omvat onder meer Forward Collision Warning met automatische noodremfunctie, Adaptive Cruise Control, Pilot Assist voor actief rijbaanbehoud en Lane Keeping Assist.

“Veiligheid vinden we ontzettend belangrijk”, zegt Huijgen. “Het belangrijkste is dat onze chauffeurs iedere dag veilig thuiskomen. Daarom investeren we graag in de nieuwste veiligheidstechnieken.”

A.J. Huijgen

Samenwerking met Harbers Trucks

Transport A.J. Huijgen & ZN werkt al meerdere jaren samen met Harbers Trucks. Volgens Huijgen speelt vooral de serviceverlening een belangrijke rol bij de keuze voor de leverancier.

“Als transportbedrijf kun je een truck niet zomaar een paar dagen stilzetten. Als er iets is, moet het snel worden opgelost. Dat begrijpen ze bij Harbers Trucks heel goed.”

Ook bij het samenstellen en opbouwen van de vrachtwagens verzorgt de dealer een belangrijk deel van de werkzaamheden.

Harbers Trucks stemt de opbouw af met opbouwer VSU. Daarbij gaat het onder meer om de inrichting van opbergkisten en de montage van aanvullende voorzieningen.

Extra verlichting is eveneens door Harbers Trucks aangebracht.

A.J. Huijgen

Transport voor bouw, infra en recycling

Transport A.J. Huijgen & ZN verzorgt dagelijks transportwerkzaamheden voor de bouw-, infra- en recyclingsector.

Het wagenpark bestaat onder meer uit kiepauto’s, containerauto’s, portaalwagens en trekkers.

Daarnaast is het familiebedrijf actief op het gebied van op- en overslag, grondzeven en sloopwerk.

Met de zeven nieuwe Volvo-vrachtwagens zet het bedrijf de uitbreiding en vernieuwing van het wagenpark voort.

spot_img

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS