spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeTRANSPORTNIEUWSFinancieelSligro ziet winst fors teruglopen door hogere transportkosten en zwakke markt

Sligro ziet winst fors teruglopen door hogere transportkosten en zwakke markt

VEGHEL – Sligro Food Group heeft in de eerste helft van 2026 marktaandeel gewonnen in zowel Nederland als België, maar zag de winstgevendheid fors onder druk staan. Het bedrijfsresultaat (ebit) daalde van 9 miljoen euro naar 2 miljoen euro, terwijl de nettowinst omsloeg in een verlies van 2 miljoen euro. Volgens de foodservicegroothandel zijn vooral de gestegen transportkosten, hogere lonen en een afnemende vraag vanuit de markt hiervoor verantwoordelijk.

De omzet bleef vrijwel stabiel op 1,274 miljard euro, tegenover 1,275 miljard euro een jaar eerder. De autonome omzet daalde met 0,3 procent. Ondanks de moeilijke marktomstandigheden wist Sligro naar eigen zeggen zowel in Nederland als in België marktaandeel te winnen door nieuwe klanten aan te trekken en bestaande klanten te behouden.

Transportkosten drukken resultaat

Voor de transportsector is vooral opvallend dat Sligro de stijgende logistieke kosten expliciet aanwijst als een van de belangrijkste oorzaken van de winstdaling. Volgens CEO Koen Slippens stegen de lonen en transporttarieven met bijna 4 procent, terwijl deze kosten slechts beperkt konden worden doorberekend aan klanten. Ook de hogere dieselprijzen droegen bij aan de druk op de resultaten.

Daarnaast namen de logistieke kosten toe door de combinatie van hogere transporttarieven en duurdere brandstof. De totale bedrijfskosten stegen hierdoor sneller dan de omzet, waardoor het bedrijfsresultaat terugviel naar 2 miljoen euro.

Markt blijft onder druk

Sligro ziet dat consumenten in Nederland en België terughoudender zijn geworden door de gestegen kosten van levensonderhoud, hoge brandstofprijzen en geopolitieke onrust. Daardoor daalt het volume in de foodservicemarkt. In Nederland blijft de markt in waarde ongeveer gelijk dankzij beperkte prijsinflatie, terwijl de Belgische markt naar schatting met 3 tot 5 procent krimpt.

Positieve verwachtingen tweede helft

Ondanks de tegenvallende eerste jaarhelft verwacht Sligro over heel 2026 opnieuw een positieve operationele kasstroom. Het bedrijf kondigt daarom een interimdividend van 0,30 euro per aandeel aan en zet het eerder gestarte aandeleninkoopprogramma voort met een extra budget van maximaal 13 miljoen euro.

Voor de tweede helft van het jaar verwacht Sligro geen wezenlijke verandering in de marktomstandigheden. De druk op de volumes en de kosten zal volgens het bedrijf aanhouden, al rekent de onderneming erop dat de maatregelen uit het meerjarenplan de komende jaren moeten leiden tot structurele kostenverlagingen en een verbetering van het rendement.

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres

MEER NIEUWS

Transportrisico

Van der Lee

Hankook Tyres